Kahramanmaraş: Hero City

Kahramanmaraş’ta, ilk medeniyetlere ait antik kalıntıları gezmenizi öneririz. Hititler tarafından kurulduğu düşünülen ve bu zamana kadar Asurlar, Persler, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyetlere ve devletlere kucak açmış bir şehir olan Kahramanmaraş, buram buram tarih kokan bir şehir. Şehirdeki ilk yerleşimin Üst Paleolitik Çağ’da başlamış olduğuna dair izlere, mağaralarda ve antik kent kalıntılarında rastlayabilirsiniz. Tarihiyle olduğu kadar, akarsuları ve kaynak sularıyla da adından söz ettiren Kahramanmaraş’ı yılın her mevsimi ziyaret edebilirsiniz.

Kuş Bakışı Kahramanmaraş

Adım adım tarihin izlerini keşfedeceğiniz Kahramanmaraş’ta sizi Toroslar’ın heybetli görünümü ile çevrelenmiş bir şehir manzarası karşılayacak.

Kahramanmaraş'ta Gezilmesi Gereken Yerler

Kahramanmaraş Kalesi: Tüm şehre hakim konumu ile panoramik şehir manzarası sunan kalenin ortasında bir de Minyatür Kurtuluş Müzesi bulunuyor. Bu müzede Kahramanmaraş’ın tarihine yakından bakabilirsiniz.

Kahramanmaraş Müzesi: Kahramanmaraş’ın tarihini keşfettikten sonra insanlık tarihinde gizemli bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Tarihi, milattan öncesine dayanan kalıntıları gözlemleyebileceğiniz Kahramanmaraş Müzesi’ne mutlaka uğramalısınız.

Ulu Cami: Dulkadiroğulları Beyliği döneminde Süleyman Bey tarafından inşa edilen, şehrin simgelerinden olan Ulu Camii, mütevazı görünümüne rağmen maneviyatıyla insanı gerçekten büyülüyor.

Kahramanmaraş'ta Ne Yenir?

Tarhana Çorbası: Kahramanmaraş’a özgü tarhana çorbası, keçi yoğurdu ile hazırlanıyor. Bu çorbanın en ilginç özelliği ise çiğ halinin de bir atıştırmalık olarak tüketilmesi.

Domatesli Maraş Kebabı: Kahramanmaraş yolculuğu, et yemeği sevenler için tam bir lezzet rotası. Domatesli Maraş kebabı da ilk akla gelen lezzetlerden.

Maraş Dondurması: Karnınızı doyurup enerji topladıktan sonra, sıcak bir güne serinlik katmanın en lezzetli yollarından biri meşhur Kahramanmaraş dövme dondurmasının tadına varmak.

Kahramanmaraş'ta Nerede Yenir?

Kahramanmaraş Merkez: Şehrin merkezinde yemekleriyle ün salmış birçok restoran seçeneği sizi bekliyor.

Onikişubat: Kahramanmaraş’a özel lezzetler ile buluşabileceğiniz, birçok restoran ve kafenin yer aldığı bir diğer nokta da Onikişubat.

Kahramanmaraş'ta Ulaşım

Kahramanmaraş'ta şehir içi ulaşımı sağlamak için minibüs, otobüs ve taksiler hizmet vermektedir.

Saturday Parçalı Bulutlu
Saturday
12°C 16.11.2019
Sunday Az Bulutlu
Sunday
10°C 17.11.2019
Monday Az Bulutlu
Monday
7°C 18.11.2019
Tuesday Az Bulutlu
Tuesday
9°C 19.11.2019
Wednesday Az Bulutlu
Wednesday
10°C 20.11.2019

© 2019, All rights reserved. Anatolia Travel Services (Pvt) Limited

Naature